Çağrı Merkezi: 0 236 413 14 44

DOĞAL ZEYTİN YAPRAĞI ÇAYI 20 SÜZEN POŞET

27,50 TL
Ürün Açıklaması

Zeytin Yaprağının Faydaları ve Kullanımı:

Akdeniz bölgesine özgün bir ağaç olan zeytin ağacı yıl boyu yapraklıdır. Ağaç çoğunlukla kısadır ve nadiren 8-15 metre uzunluğa ulaşır. Gümüşümsü yeşil yaprakları 4-10 santim uzunlukta ve 1-3 santim genişliktedir. Ağacın meyvesi olan zeytin binlerce yıldır gıda olarak tüketilmekte, yaprakları ise yaraların tedavisinde kullanılmaktadır. Tarihte ilk kullanımı Giritlilere kadar gitmektedir. 

 

 

Dünyanın en uzun ömürlü ağacı olan zeytin ağacı 1000 yaşına kadar yaşayabilmektedir. Zeytin Ağacı bu uzun yaşamını oleuropein adı verilen bir maddeye borçludur. Oleuropein maddesi zeytin ağacının tamamında var olmakla birlikte işlev olarak ağacı zararlı mikroorganizmalara karşı korur. Amerikan Kanser araştırma Enstitüsünü zeytin yaprağı ile ilgili pek çok araştırma yapmıştır. Amerika’da zeytin yaprağı çayı oldukça popüler olup, en sık tüketilen bitki çayları arasındadır. Dünyanın en fazla zeytin yaprağı ve zeytin yaprağı çayı tüketicisi ülkesi Amerika’dır.

 

 

Zeytin yaprağında bol miktarda bulunan Oleuropein maddesi bir glikozittir. Glikozitler hücre duvarlarını güçlendirerek vücudun bağışıklık sistemini güçlendirmektedirler. Zeytin yaprağı çayı içinde bulunan Oleuropein maddesi vücudun serbest radikallere karşı savaşması için güçlü bir antioksidan etkiye sahiptir. Zeytin Yaprağı Çayı Nezle, Grip, Tansiyon ve Şekere çok faydalıdır.

Yorumlar
Yorum Yap